wtorek, 15 września 2015

Zapowiedzi- październik 2015Hejka kochani! Jako że jestem chora, mam odrobinkę czasu wolnego, więc postanowiłam przedstawić Wam listę październikowych nowości, na które czekam! A jest ich mnóóóóstwo!! ;)


Tytuł polski: Aplikacja
Autor: Lauren Miller
Wydawnictwo: Feeria
Data premiery: 7.10.2015
Opis: Co się stanie, gdy życie ludzi zostanie zdominowane przez elektroniczne urządzenia osobiste? Gdy ich spersonalizowane telefony będą im podpowiadać, co powinni zjeść, w co się ubrać, gdzie pójść i z kim zaprzyjaźnić? Oto czasy, w których wielki koncern Gnosis, następca firm Apple i Google, wprowadził na rynek najbardziej rewolucyjne narzędzie wszech czasów: aplikację na telefon Lux. Ten innowacyjny program optymalizuje podejmowanie decyzji przez użytkownika, biorąc pod uwagę jego dobro i preferencje osobiste, co ma dać najlepsze możliwe rezultaty. 16-letnia Rory uważa za oczywiste to, że aplikacja Lux stanowi klucz do zdrowego i szczęśliwego życia. Kiedy zostaje przyjęta do elitarnej Akademii Theden, wydaje się, że rysuje się przed nią przyszłość doskonała. Ale w tej idealnej, wymarzonej szkole pod gładką powierzchnią czai się coś złego. A potem Rory poznaje Northa, przystojniaka z miasta, który prowadzi życie outsidera i – o zgrozo! – nie korzysta z Luxa, co fascynuje dziewczynę. Wkrótce bohaterka zaczyna postępować wbrew rekomendacjom aplikacji – zaczyna słuchać głosu intuicji, którą nauczono ją ignorować. Ten wybór poprowadzi ją do odkrycia prawdy, której ani ona, ani nikt inny nie mógł się spodziewać.


Tytuł polski: Po prostu bądź
Autor: Magdalena Witkiewicz
Wydawnictwo: Filia
Data premiery: 7.10.2015
Opis: Możemy się umówić i zawrzeć pewien pakt. . .
On był miłością jej życia, gdy go zabrakło jej świat runął.
Została pustka i jeszcze ktoś. . .
W pobliżu zawsze był przyjaciel. Jego przyjaciel, któremu nie wolno było czuć.
Ale możemy się umówić
I zawrzeć pewien pakt
Zaopiekował się nią na dobre i na złe.
Ktoś do nich dołączył, a on nadal trwał.
Pewnie nie taką miłość
wymarzyłaś sobie w snach
Miłość przychodzi bezszelestnie, nikogo nie uprzedza.
Równie cicho odchodzi niezauważona.
Lecz może pokochasz mnie
Za jakiś czas


Tytuł polski: Zgubiono, znaleziono
Autor: Brooke Davis
Wydawnictwo: Czarna Owca
Data premiery: 7.10.2015
Opis: Wzruszająca powieść o tym, czym naprawdę są miłość i życie.
Siedmioletnia Millie uświadamia sobie, że wszystko dokoła niej umiera. W swojej Księdze Umarlaków odnotowała już śmierć dwudziestu siedmiu różnych stworzeń. Teraz musi do niej wpisać swojego ojca.
Agatha ma osiemdziesiąt dwa lata i od śmierci męża nie wychodzi z domu. Siedzi przy oknie, ukryta za zasłonami i bluszczem, i wrzeszczy na przechodniów, wyładowując swój gniew na obcych ludziach. Aż do dnia, gdy po drugiej stronie ulicy dostrzega dziewczynkę.
Karl ma osiemdziesiąt siedem lat, kiedy jego syn przywozi go do domu starców, całuje go w policzek na pożegnanie i znika. Wtedy właśnie Karl przeżywa chwilę umysłowej klarowności. Ucieka z domu starców i wyrusza na poszukiwania czegoś innego.
Troje zagubionych ludzi, którzy muszą się odnaleźć. Millie, Agatha i Karl łamią zasady i dzięki temu odkrywają sens życia.
Poznaj historię, w której zakochał się świat.


Tytuł polski: Bohater wieków
Autor: Brandon Sanderson
Wydawnictwo: Mag
Data premiery: 7.10.2015
Opis: Zabicie Ostatniego Imperatora, by obalić Ostatnie Imperium, było właściwym krokiem, prawda? Wraz z powrotem zabójczej formy wszechobecnych mgieł, wzmagającymi się opadami popiołów i coraz potężniejszymi trzęsieniami ziemi, Vin i Elend zaczynają mieć wątpliwości. Przed wieloma laty Zniszczeniu – jednej z pierwotnych istot, które stworzyły świat – obiecano prawo do unicestwienia wszystkiego, co istnieje. Teraz, gdy Vin została podstępem nakłoniona do uwolnienia go ze Studni Wstąpienia, Zniszczenie pragnie wyegzekwować swoje prawo.
*trzecia część serii „Ostatnie Imperium”


Tytuł polski: Nieśmiertelni z Meluhy
Autor: Amish
Wydawnictwo: Czwarta strona
Data premiery: 7.10.2015
Opis: Rok 1900 p. n. e. Kraina, którą w dzisiejszych Indiach nazywa się cywilizacją doliny Indusu. Ówcześni mieszkańcy zwali ją Meluhą. To idealne państwo stworzył przed wieloma stuleciami Pan Rama, jeden z największych władców w dziejach.
Dumne ongiś cesarstwo oraz władający nim Surjawanśi mają jednak problemy. Ich największa rzeka, otaczana czcią Saraswati, powoli wysycha. Surjawanśi stoją także w obliczu groźnych ataków z położonej na wschodzie krainy, którą władają Ćandrawanśi. Co gorsza, sprzymierzyli się oni z Nagami, złowrogą, otoczoną ostracyzmem rasą zdeformowanych ludzi, niezwykle biegłych w walce. Surjawanśi całą swą nadzieję pokładają w starożytnej legendzie: Gdy zło osiągnie olbrzymią moc i będzie się wam wydawało, że wszystko stracone, a wasi wrogowie z pewnością zatriumfują, nadejdzie bohater.
Czy nieokrzesany uchodźca z Tybetu, Śiwa, może być tym bohaterem? I czy rzeczywiście pragnie nim zostać?
Czy prowadzony przez przeznaczenie i miłość Śiwa wypełni swój los i poprowadzi Meluhan do triumfu nad złem?
"Nieśmiertelni z Meluhy" to pierwszy tom trylogii o Śiwie – zwykłym człowieku, którego karma uczyniła Mahadewą, Bogiem Bogów.


Tytuł polski: Zaklinacz. Początek
Autor: Taran Matharu
Wydawnictwo: Jaguar
Data premiery: 7.10.2015
Opis: Imperium grozi niebezpieczeństwo. Żądne krwi hordy orków wypowiadają wojnę jego mieszkańcom. Dostrzegając zagrożenie, Elfy z północy zawiązują niełatwy sojusz z mieszkańcami Imperium. Nawet będące w sporze z ludźmi krasnoludy przyłączają się do walki. Trzy rasy łączą siły w wojnie z bezlitosnymi orkami. Przeciwnicy przywołują okrutne demony i przechylają szalę zwycięstwa na swoją stronę. Ostatnią nadzieją na wygraną jest Akademia Volcanów, gdzie szlachetnie urodzeni uczą się sztuki przywoływania demonów.
Właśnie tam początkujący zaklinacze, księżniczka Elfów, przepełniony goryczą krasnolud i Fletcher, zwykły śmiertelnik z tajemniczą przeszłością nawiązują przyjaźń, która może odmienić losy Imperium. Niebawem staną oko w oko z niewyobrażalnym złem... Dołącz do świata magii i poznaj jedną z najbardziej wciągających trylogii fantasty ostatnich lat.


Tytuł polski: Wodospady cienia: po zmroku. Tom 1 Odrodzona
Autor: C. C. Hunter
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 7.10.2015
Opis: Poznajcie historię Delli, wampirzycy z Wodospadów Cienia, która właśnie wkracza na drogę swojego przeznaczenia!
Życie Delli było idealne: rodzina, chłopak, świetlana przyszłość. Przed przemianą. Wtedy wszyscy, których kochała, odeszli. Dziewczyna znalazła schronienie w Wodospadach Cienia, obozie dla nastolatków o nadnaturalnych zdolnościach. Tam właśnie Della i jej przyjaciółki, Kylie i Miranda, leczą sobie nawzajem złamane serca śmiechem. Tam też Della zaczyna treningi, by pracować dla JBF. I nie życzy sobie, żeby coś ją od tego odrywało. Co oznacza, że nie ma czasu na romans ze Steve'em, gorącym zmiennokształtnym, którego pocałunki topią jej serce.
Kiedy w obozie pojawia się nowy wampir, Chase, świat Delli pogrąża się w chaosie. Arogancki i irytująco seksowny Chase stanowi zagadkę... a Della lubi tylko te zagadki, które umie rozwiązać. Nie potrafi rozgryźć Chase'a, a przynajmniej nie wtedy, kiedy musi mierzyć się z nawiedzeniami, gangami wampirów i masą rodzinnych tajemnic. Czy uda jej się udowodnić, że nadaje się do JBF, przeżyć... i nie dać sobie złamać serca?


Tytuł polski: Bez pamięci
Autor: Barbara Freethy
Wydawnictwo: BIS
Data premiery: 12.10.2015
Opis: Sarah budzi się po wypadku samochodowym z amnezją. Przy jej łóżku pojawia się nieznajomy mężczyzna i domaga się wyjaśnień, dlaczego przed siedmioma miesiącami opuściła go, zabierając ich wspólne dziecko. Sarah ma tylko przebłyski wspomnień, stara się jednak wspomóc Jake'a w poszukiwaniach córeczki. Uwalniając okruchy pamięci, okazuje się jednak zupełnie inną osobą niż ta, którą kochał Jake.


Tytuł polski: Wszechświaty. Utopia
Autor: Leonardo Patrignani
Wydawnictwo: Dreams
Data premiery: 12.10.2015
Opis: Rzeczywistość, w której Alex, Jenny i Marco żyją od osiemnastu lat jest ich bezpiecznym schronieniem. To tylko jedna z niezliczonych możliwości, jeden z Wszechświatów. Co tak naprawdę wydarzyło się podczas próby ucieczki z totalitarnej Gai, w drodze do statku zmierzającego na Wschód? Jakie będą konsekwencje dramatycznego wyboru, którego dokonała Anna? Gdzieś tam jest ktoś, kto posiada te same zdolności co oni i to z jego winy świat zaczyna się rozpadać. Gdzieś tam jest osiemdziesięcioletni staruszek dożywający swoich dni w więzieniu i dwójka młodych ludzi zamkniętych jak myszy w laboratorium. Gdzieś tam ich umysły pozostały jedyną i ostatnią nadzieją...
*trzecia część serii „Wszechświaty”


Tytuł polski: Miecz Lata. Tom 1. Magnus Chase i bogowie Asgardu
Autor: Rick Riordan
Wydawnictwo: Galeria Książki
Data premiery: 21.10.2015
Opis: Magnus Chase zawsze sprawiał kłopoty. Od tajemniczej śmierci matki mieszkał samotnie na ulicach Bostonu, przeżywając dzięki sprytowi, który pozwalał mu być zawsze o krok przed policją i kuratorami. Pewnego dnia odnalazł go wuj – chłopak nigdy wcześniej go nie widział, ale matka mówiła, że jest niebezpieczny. Wuj wyjawił mu niezwykły sekret: Magnus jest synem nordyckiego boga. Mity wikingów są prawdą. Bogowie Asgardu szykują się na wojnę. Trolle, olbrzymi i jeszcze gorsze potwory budzą się na dzień ostateczny.
Aby zapobiec Ragnarokowi, Magnus musi przeszukać Dziewięć Światów i znaleźć broń zaginioną od tysięcy lat. Kiedy atak ognistych olbrzymów zmusza go do wyboru między własnym bezpieczeństwem a życiem setek niewinnych ludzi, Magnus podejmuje śmiertelnie niebezpieczną decyzję. Czasami jedynym sposobem na rozpoczęcie nowego życia jest śmierć…


Tytuł polski: Czy wspominałam, że Cię kocham?
Autor: Estelle Maskame
Wydawnictwo: Feeria Young
Data premiery: 21.20.2015
Opis: Pierwszy tom uzależniającej opowieści o zakazanej miłości pióra nastoletniej debiutantki!
Rodzice Eden Munro rozwiedli się już kilka lat temu, i od tego czasu dziewczyna nie widziała swojego ojca. Teraz jedzie z Portland do Santa Monica w Kalifornii, by spędzić lato z nim i jego nową rodziną: żoną i jej trzema synami, z których każdy jest obdarzony silnym charakterem. Najstarszy z nich, Tyler Bruce, to zbuntowany nastolatek o wybuchowej naturze i wybujałym ego, kompletne przeciwieństwo przyrodniej siostry. On i jego paczka biorą Eden pod swoje skrzydła, pozwalając jej doświadczyć zupełnie nowych dla niej przeżyć – imprez, plażowania i... łamania zasad. Tyler pozostaje dla niej zagadką, a im bardziej stara się go rozgryźć, tym mniej o nim wie i tym bardziej czuje, że rodzi się między nimi coś więcej. A przecież nie powinna interesować się swoim przyrodnim bratem w ten sposób. To zakazane!
Ale jak powstrzymać uczucia, których nie da się opanować?

Wszystkie opisy są ze strony Data premiery


Uff… to chyba wszystko… na razie. Niesamowicie dużo tego w październiku (szczególnie siódmego), więc miesiąc będzie udany! Macie już coś na celowniku?? ;)

15 komentarzy:

 1. Październik zapowiada się bardzo interesująco jeśli chodzi o nowości. Biedny mój portfelik.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mój również :)
   Mam nadzieję, że listopad będzie mniej bogaty w ciekawe nowości :P

   Usuń
 2. Nieśmiertelni z Meluhy brzmi ciekawie :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Wiem XD
   Zaciekawiło mnie to również dlatego, że w jednej z moich ulubionych książek jest wątek mitologii hinduskiej, więc stwierdziłam, że nieco bardziej zagłębię się w temat ;)

   Usuń
 3. Okładka "Początku" jest boska *-*

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Prawda? Ale "Wszechświatów" również ;)

   Usuń
 4. Odpowiedzi
  1. Zauważyłaś coś dla siebie? Bo ja już słyszę, jak mój portfel łka ;)

   Usuń
 5. "Czy wspomniałam, że Cię kocham?" wydaje się książką dla mnie. Kto wie, może przeczytam :P
  www.oczytane.blog.pl

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Mnie opis urzekł i zamierzam kupić jak najszybciej ;)

   Usuń
 6. "Magnus Chase i bogowie Asgardu" wydają się ciekawi, ale obawiam się, że to pozycja przeznaczona dla młodszych czytelników. ;) Zaczęłam też czytać Sandersona (trochę się niestety zawiodłam), więc i do "Bohatera wieków" kiedyś dojdę. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ja uwielbiam Ricka Riordana za "Percy'ego Jacksona" i "Kroniki rodu Kane", a że po obejrzeniu pierwszej i drugiej części filmu "Thor" i "Avengers" zaczęłam interesować się mitologią nordycką, to ta pozycja jest zdecydowanie dla mnie ;)

   Usuń
 7. Musze koniecznie mieć ,,Aplikacja", ,,Zagubiono, znaleziono"!❤
  Pozdrawiam :*
  www.biblioteczkapati.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. U mnie "Aplikacja jest już na drugim miejscu"! Zaraz po "Magnusie Chase i bogach Asgardu" ;)

   Usuń
 8. właśnie czytam "Wszechświaty" Patrignaniego, mam w planach kolejne części. ale jak już będą w bibliotece :)

  OdpowiedzUsuń

Będzie mi bardzo miło, gdy skomentujesz, podzielisz się ze mną swoją opinią dotyczącą danego postu. Lecz proszę, nie obrażaj nikogo :)